| Band | 4G / LTE |
| Dimension | Width 256.91mm | Height 168.46mm | Thickness 7.25mm | Weight Approx. LTE 496g (with battery) |
| Processor Type | Snapdragon 680 4G Mobile Platform |
| RAM | 16GB RAM (8GB HONOR RAM Turbo included) | 12GB RAM (6GB HONOR RAM Turbo included) |
| Internal Storage | 128GB | 256GB |
| Display (inches) | 11 inches TFT LCD (IPS) 90Hz (Support 2 gears, 90Hz/60Hz) |
| Resolution (px) | 1920*1200 |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Operating System | MagicOS 10 (Android 16) |
| Battery Capacity | 10100 mAh |
![0069676_-honor-pad-x8b-lte-128gb-256gb (1) HONOR Pad X8b LTE [128GB | 256GB]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/0069676_-honor-pad-x8b-lte-128gb-256gb-1-600x600.webp)
HONOR Pad X8b LTE [128GB | 256GB]
RM799.00 – RM999.00
6 Highlights
• 11-inch HONOR Eye Comfort FullView Display
• 10100mAh Ultra-large Battery
• Metal Reliable Body
• Large-amplitude Quad-speaker
• Snapdragon 6nm Chipset
• Honor Kids
| COLOUR | Grey |
|---|---|
| VARIANT | 12(6+6RAM Turbo)GB+128GB, LTE, 16(8+8RAM Turbo)GB+256GB, LTE |

![OPPO-PAD-AIR (1) OPPO Pad Air [4GB RAM | 64GB / 128GB ROM] 2K Display with 4 Stereo Speakers Multi-Screen Connect | Powerful Performance](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/OPPO-PAD-AIR-1-300x300.jpg)
![Galaxy Tab S7 WiFi Sliver Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Sliver-300x300.png)
![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite Samsung Galaxy Tab S8+ Wifi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)

Reviews
There are no reviews yet.