| Product Status | 5G / Wi-Fi |
| Band | 326.4 x 208.6 x 5.5 mm (12.85 x 8.21 x 0.22 in) Weight 732 g |
| Processor Type | Qualcomm SM8550-AB Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB | 512GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 14.6, Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+ |
| Resolution (px) | 1848 x 2960 |
| Rear Camera | Dual Camera 13MP (wide) | 8MP (ultrawide) |
| Front Camera | Dual 12MP (wide) | 12MP (ultrawide) |
| Operating System | Android 13, One UI 5.1 |
| Battery Capacity | 11200 mAh | 45W wired |


![0049882_huawei-matepad-pro-11-available-now-get-freebies MatePad Pro 11" [8GB RAM | 128GB/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049882_huawei-matepad-pro-11-available-now-get-freebies-300x300.png)
![Galaxy Tab S7 WiFi Sliver Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Sliver-300x300.png)
![0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom HUAWEI Matepad Pro 12.6 [Wifi | 8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom-300x300.jpeg)
![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.