| Band | 4G | WiFi |
| Dimension | Height: 226.51mm, Width: 147.97mm, Thickness: 7.4mm, Weight: 406g |
| Processor Type | Snapdragon® 6s 4G Gen 2 Mobile Platform |
| RAM | 4GB (Expand RAM up to 8GB) |
| Internal Storage | 128GB |
| Display (inches) | 9.7″ 2K 120Hz crystal-clear display |
| Resolution (px) | 2048*1280 |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Operating System | Xiaomi HyperOS 3 |
| Battery Capacity | 7600mAh, 18W Fast charging (in box 15W) |
| What’s In The Box | Tablet / Adapter / USB Type-C Cable / Quick Start Guide / Warranty Card / SD Card Eject Tool |




REDMI Pad 2 9.7
RM599.00 – RM699.00
| VARIANT | (4+4GB) + 128GB WiFi, (4+4GB) + 128GB 4G |
|---|---|
| COLOUR | Silver, Graphite Gray |





![0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom HUAWEI Matepad Pro 12.6 [Wifi | 8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom-300x300.jpeg)
![Lenovo-Tab-P11-2nd-Gen (2) Lenovo Tab P11 Gen 2 [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Lenovo-Tab-P11-2nd-Gen-2-300x300.jpg)
![LENOVO TAB P11 PLUS Modernist Teal Lenovo Tab P11 Plus [4G | 6GB RAM | 128GB ROM] Batt 7700mAh | Support Face Unlock](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/LENOVO-TAB-P11-PLUS-Modernist-Teal-300x300.jpg)
![OPPO-PAD-AIR (1) OPPO Pad Air [4GB RAM | 64GB / 128GB ROM] 2K Display with 4 Stereo Speakers Multi-Screen Connect | Powerful Performance](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/OPPO-PAD-AIR-1-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.