| Band | 4G / LTE |
| Dimension | 249.2 x 160.4 x 5.9 mm (9.81 x 6.31 x 0.23 in) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 8 GB |
| Internal Storage | 128GB | 256GB |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 11 |
| Resolution (px) | 2560 x 1600 |
| Rear Camera | Dual Camera 13 MP (wide) | 8 MP (ultrawide) |
| Front Camera | 16 MP |
| Operating System | HarmonyOS 3 |
| Battery Capacity | 8300 mAh |
![0049882_huawei-matepad-pro-11-available-now-get-freebies MatePad Pro 11" [8GB RAM | 128GB/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049882_huawei-matepad-pro-11-available-now-get-freebies-600x600.png)
MatePad Pro 11″ [8GB RAM | 128GB/256GB ROM]
RM2,999.00 – RM3,699.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by Huawei Msia
| COLOR | Golden Black |
|---|---|
| STORAGE | 128GB, 256GB |

![Galaxy Tab S7 WiFi Sliver Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Sliver-300x300.png)

![0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200 HUAWEI MatePad SE 10.4" LTE [4GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200-300x300.jpeg)
![LENOVO TAB P11 PLUS Modernist Teal Lenovo Tab P11 Plus [4G | 6GB RAM | 128GB ROM] Batt 7700mAh | Support Face Unlock](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/LENOVO-TAB-P11-PLUS-Modernist-Teal-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.