| Band | Wi-Fi Only |
| Dimension | 165.3 x 253.8 x 6.3 mm |
| Processor Type | Snapdragon 865+ |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 6 GB |
| Internal Storage | 128GB |
| Card Slot | Yes, MicroSD up to 1TB |
| Display (inches) | 11 |
| Resolution (px) | 2560 x 1600 (WQXGA) |
| Rear Camera | 13MP + 5MP |
| Front Camera | 8MP |
| Operating System | Android 10 |
| Battery Capacity | 8000mAh |
![Galaxy Tab S7 WiFi Sliver Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Sliver-600x600.png)
![Galaxy Tab S7 WiFi Mystic Black Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Mystic-Black-600x600.png)
Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]
RM3,299.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by SAMSUNG Msia
| COLOR | Silver, Mystic Black |
|---|

![Galaxy Tab S7 WiFi Sliver Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Sliver-100x100.png)
![Galaxy Tab S7 WiFi Mystic Black Samsung Galaxy Tab S7 WiFi [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-Tab-S7-WiFi-Mystic-Black-100x100.png)
![LENOVO TAB P11 PLUS Modernist Teal Lenovo Tab P11 Plus [4G | 6GB RAM | 128GB ROM] Batt 7700mAh | Support Face Unlock](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/LENOVO-TAB-P11-PLUS-Modernist-Teal-300x300.jpg)
![0049742_huawei-matepad-se-104-wifi-4gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad SE 10.4" WiFi [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049742_huawei-matepad-se-104-wifi-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
![0051247_honor-pad-8-6gb-ram-128gb-rom-free-honor-flip-cover HONOR Pad 8 [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051247_honor-pad-8-6gb-ram-128gb-rom-free-honor-flip-cover-300x300.png)
![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.