| Band | Wi-Fi Only |
| Dimension | 185.0 x 285.0 x 5.7 mm |
| Processor Type | Snapdragon 865+ |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 8 GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes, MicroSD up to 1TB |
| Display (inches) | 12.4 |
| Resolution (px) | 2800 x 1752 (WQXGA+) |
| Rear Camera | 13MP + 5MP |
| Front Camera | 8MP |
| Operating System | Android 10 |
| Battery Capacity | 10090 |
![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-600x600.png)
![Galaxy TAB S7+ Mystic Black SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Mystic-Black-600x600.png)
SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]
RM4,599.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by SAMSUNG Msia
| COLOR | Mystic Black, Navy Blue |
|---|

![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-100x100.png)
![Galaxy TAB S7+ Mystic Black SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Mystic-Black-100x100.png)
![0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200 HUAWEI MatePad SE 10.4" LTE [4GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200-300x300.jpeg)

![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite SAMSUNG Galaxy Tab S8 WiFi [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
![0049881_huawei-matepad-104-2022-4gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad 10.4 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049881_huawei-matepad-104-2022-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.