| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | Height 163.6 mm | Width 76.6 mm | Depth 7.9 mm | Weight 210 g |
| Processor Type | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Display (inches) | 6.83” flexible AMOLED, Peak brightness 5000 nits, Adaptive refresh rate 144 Hz, Corning® Gorilla® Glass 7i |
| Resolution (px) | 1260 x 2800 (450 PPI) |
| Rear Camera | Main camera 50 MP | Periscope camera 50 MP, 3.5x optical zoom, 7x in-sensor zoom, 140x ultra zoom |
| Front Camera | 32 MP |
| Operating System | Nothing OS 4.1 powered by Android 16 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 5,080 mAh, Charging speed 50W |
| What’s In The Box | Nothing Phone (4a) Pro, Nothing Cable (c-c) 100 cm, Phone (4a) Pro Screen Protector (pre-applied), Phone (4a) Pro Case, SIM tray ejector tool, Safety information and warranty card |
![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_WHITE Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_WHITE-600x600.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_PINK Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_PINK-600x600.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_BLACK Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_BLACK-600x600.jpg)
Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]
RM2,299.00
| COLOUR | Pink, Silver, Black |
|---|
You may also like…
-

Kaizen Screen Protector for Smartphones only
RM39.00 – RM159.00

![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_WHITE Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_WHITE-100x100.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_PINK Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_PINK-100x100.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)-PRO_BLACK Nothing Phone (4a) Pro [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A-PRO_BLACK-100x100.jpg)

![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)
![realme-c55-rainy-night (4) realme C55 [64MP Champion Camera | 256GB Champion Memory]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/realme-c55-rainy-night-4-300x300.jpg)

Reviews
There are no reviews yet.