| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | 176mm x 78.5mm x 9.9mm |
| Processor Type | Snapdragon 888 |
| No of Cores | Octa Core |
| Internal Storage | 12GB RAM + 256GB UFS 3.1 or 16GB RAM + 512GB UFS 3.1 |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 6.92″ AMOLED 8-bit HDR | 144Hz refresh rate, FullHD+ 1080 x 2460 pixels |
| Rear Camera | DUAL Camera 64MP (main) + 16MP (ultrawide) |
| Front Camera | 44MP |
| Operating System | Android 10 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 5500 mAh (2750 mAh x 2) | Quick charging 65W in the box (up to 90w, sold separately) |


LENOVO Legion Duel 2 (SNAPDRAGON 888 | 144Hz AMOLED HDR)
RM2,999.00 – RM3,299.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by LENOVO Malaysia
| COLOR | Ultimate Black |
|---|---|
| STORAGE | 12GB RAM / 128GB ROM, 12GB RAM / 256GB ROM |




![ROG-Phone-8-Pro-Phantom-black (1) Asus ROG Phone 8 Pro [16GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/01/ROG-Phone-8-Pro-Phantom-black-1-300x300.jpg)
![0062223_tecno-camon-30s-8gb-ram-256gb-rom TECNO CAMON 30S [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/01/0062223_tecno-camon-30s-8gb-ram-256gb-rom-300x300.jpeg)
![Nubia-Neo-2-5G-Yellow ZTE nubia NEO 2 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/04/Nubia-Neo-2-5G-Yellow-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.