| Dimension | 278.5 x 174.1 x 6.9 mm (10.96 x 6.85 x 0.27 in) |
| Processor Type | Qualcomm SM6225 Snapdragon 680 4G (6 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 6 GB |
| Internal Storage | 128GB |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 12 |
| Resolution (px) | 1200 x 2000 |
| Rear Camera | 5 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Operating System | Android 12 |
| Battery Capacity | 7250 mAh | Fast charging 22.5W |
![0051247_honor-pad-8-6gb-ram-128gb-rom-free-honor-flip-cover HONOR Pad 8 [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051247_honor-pad-8-6gb-ram-128gb-rom-free-honor-flip-cover-600x600.png)
HONOR Pad 8 [6GB RAM | 128GB ROM]
RM1,399.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by HONOR Malaysia
| COLOUR | Blue |
|---|

![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-300x300.png)


![0051947_new-huawei-matepad-11-2023-6gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad 11 2023 [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051947_new-huawei-matepad-11-2023-6gb-ram-128gb-rom-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.