| Band | 4G / LTE |
| Dimension | 246.1 x 155.9 x 6.9 mm (9.69 x 6.14 x 0.27 in) |
| Processor Type | Mediatek MT6769V/CU Helio G80 (12 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| Card Slot | Yes |
| Resolution (px) | 1200 x 2000 pixels |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | Android 11 |
| Sim | Single SIM |
| Battery Capacity | 7100 mAh |
![REALME PAD BLACK realme Pad [4G, LTE + WiFi] ORIGINAL set!](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/REALME-PAD-BLACK-600x600.jpg)
realme Pad [4G, LTE + WiFi] ORIGINAL set!
RM999.00 – RM1,199.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by realme Malaysia
| COLOUR | Grey |
|---|---|
| STORAGE | 4GB RAM / 64GB ROM, 6GB RAM / 128GB ROM |


![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-300x300.png)

![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite SAMSUNG Galaxy Tab S8 WiFi [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.