| Band | 4G | WiFi |
| Dimension | Height: 226.51mm, Width: 147.97mm, Thickness: 7.4mm, Weight: 406g |
| Processor Type | Snapdragon® 6s 4G Gen 2 Mobile Platform |
| RAM | 4GB (Expand RAM up to 8GB) |
| Internal Storage | 128GB |
| Display (inches) | 9.7″ 2K 120Hz crystal-clear display |
| Resolution (px) | 2048*1280 |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Operating System | Xiaomi HyperOS 3 |
| Battery Capacity | 7600mAh, 18W Fast charging (in box 15W) |
| What’s In The Box | Tablet / Adapter / USB Type-C Cable / Quick Start Guide / Warranty Card / SD Card Eject Tool |




REDMI Pad 2 9.7
RM599.00 – RM699.00
| VARIANT | (4+4GB) + 128GB WiFi, (4+4GB) + 128GB 4G |
|---|---|
| COLOUR | Silver, Graphite Gray |





![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite SAMSUNG Galaxy Tab S8 WiFi [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
![Galaxy TAB S7+ Navy Blue SAMSUNG Galaxy TAB S7+ | S7 Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/Galaxy-TAB-S7-Navy-Blue-300x300.png)

![lenovo-tab-m10-plus-3rd-gen-4gb-ram-128gb-rom LENOVO TAB M10 Plus 3rd Gen [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/lenovo-tab-m10-plus-3rd-gen-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.