| Band | Wi-Fi |
| Dimension | 165.8 x 254.3 x 6.0 | Weight 500 g |
| Processor Type | Exynos 1580 |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes, MicroSD up to 2TB |
| Display (inches) | 10.9″ |
| Resolution (px) | 2304 x 1440 (WUXGA+) |
| Rear Camera | 13 MP |
| Front Camera | 12MP |
| Operating System | Android 15, One UI 7 |
| Battery Capacity | 8000mAh, 45W |
![Galaxy Tab S10 FE_Blue (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Blue-1-600x600.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE_Grey (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Grey-1-600x600.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE_Silver (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Silver-1-600x600.jpg)
Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]
RM2,399.00
ORIGINAL set, comes with a 1 Year warranty by Samsung Malaysia.
| COLOUR | Blue, Grey, Silver |
|---|

![Galaxy Tab S10 FE_Blue (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Blue-1-100x100.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE_Grey (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Grey-1-100x100.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE_Silver (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Silver-1-100x100.jpg)
![0049742_huawei-matepad-se-104-wifi-4gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad SE 10.4" WiFi [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049742_huawei-matepad-se-104-wifi-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
![0051947_new-huawei-matepad-11-2023-6gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad 11 2023 [6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051947_new-huawei-matepad-11-2023-6gb-ram-128gb-rom-300x300.png)
![0049881_huawei-matepad-104-2022-4gb-ram-128gb-rom HUAWEI MatePad 10.4 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049881_huawei-matepad-104-2022-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
![lenovo-tab-m10-plus-3rd-gen-4gb-ram-128gb-rom LENOVO TAB M10 Plus 3rd Gen [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/lenovo-tab-m10-plus-3rd-gen-4gb-ram-128gb-rom-300x300.jpeg)
Reviews
There are no reviews yet.