| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | Height 163.9 mm | Width 77.5 mm | Depth 8.5 mm | Weight 205 g |
| Processor Type | Qualcomm Snapdragon 7S Gen 4 |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Display (inches) | 6.78” flexible AMOLED, Peak brightness 4500 nits, Adaptive refresh rate 120 Hz, Corning® Gorilla® Glass 7i |
| Resolution (px) | 1224 x 2720 (440 PPI) |
| Rear Camera | Main camera 50 MP | Periscope camera 50 MP |
| Front Camera | 32 MP |
| Operating System | Nothing OS 4.1 powered by Android 16 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 5,080 mAh, Charging speed 50W |
| What’s In The Box | Nothing Phone (4a), Nothing Cable (c-c) 100 cm, Phone (4a) Screen Protector (pre-applied), Phone (4a) Case, SIM tray ejector tool, Safety information and warranty card |
![NOTHING-PHONE-(4A)_BLUE Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_BLUE-600x600.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_BLACK Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_BLACK-600x600.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_PINK Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_PINK-600x600.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_WHITE Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_WHITE-600x600.jpg)
Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]
RM1,999.00
| COLOUR | Blue, White, Pink, Black |
|---|
You may also like…
-

Kaizen Screen Protector for Smartphones only
RM39.00 – RM159.00

![NOTHING-PHONE-(4A)_BLUE Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_BLUE-100x100.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_BLACK Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_BLACK-100x100.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_PINK Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_PINK-100x100.jpg)
![NOTHING-PHONE-(4A)_WHITE Nothing Phone (4a) [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/NOTHING-PHONE-4A_WHITE-100x100.jpg)
![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)

![HUAWEI-Mate50-Pro-Kunlun-Glass-Silver HUAWEI Mate50 Pro | Mate 50 Pro | Kunlun Glass Edition [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/HUAWEI-Mate50-Pro-Kunlun-Glass-Silver-300x300.jpg)
![Galaxy-Z-Flip3-Phantom-Black SAMSUNG Galaxy Z Flip3 5G [Snapdragon 888 | World's First IPX4 Foldable Phone]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Galaxy-Z-Flip3-Phantom-Black-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.