| Band | Wi-Fi Only |
| Dimension | 268.3 x 174.3 x 7.7 | Weight 650g |
| Processor Type | MediaTek Helio G99 |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 8 GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 11.5 inches, IPS LCD, 90Hz, 400 nits |
| Resolution (px) | 2000 x 1200 |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | Android 14 |
| Battery Capacity | 8600mAh, 45W fast charging |
![LENOVO-TAB-PLUS-WIFI-LUNA-GREY Lenovo Tab Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/07/LENOVO-TAB-PLUS-WIFI-LUNA-GREY-600x600.jpg)
Lenovo Tab Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]
RM1,599.00
ORIGINAL set, comes with a 1 Year warranty by LENOVO Malaysia.
| COLOUR | Luna Grey |
|---|

![LENOVO TAB P11 PLUS Modernist Teal Lenovo Tab P11 Plus [4G | 6GB RAM | 128GB ROM] Batt 7700mAh | Support Face Unlock](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/LENOVO-TAB-P11-PLUS-Modernist-Teal-300x300.jpg)
![0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom HUAWEI Matepad Pro 12.6 [Wifi | 8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049707_new-huawei-matepad-pro-126-wifi-8gb-ram-256gb-rom-300x300.jpeg)
![0050055_samsung-galaxy-tab-s8-ultra-wifi-12gb-ram-256gb-rom SAMSUNG Galaxy Tab S8 Ultra WiFi [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0050055_samsung-galaxy-tab-s8-ultra-wifi-12gb-ram-256gb-rom-300x300.png)
![REALME PAD BLACK realme Pad [4G, LTE + WiFi] ORIGINAL set!](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/REALME-PAD-BLACK-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.