| Band | Wi-Fi Only |
| Dimension | 268.3 x 174.3 x 7.7 | Weight 650g |
| Processor Type | MediaTek Helio G99 |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 8 GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 11.5 inches, IPS LCD, 90Hz, 400 nits |
| Resolution (px) | 2000 x 1200 |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | Android 14 |
| Battery Capacity | 8600mAh, 45W fast charging |
![LENOVO-TAB-PLUS-WIFI-LUNA-GREY Lenovo Tab Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/07/LENOVO-TAB-PLUS-WIFI-LUNA-GREY-600x600.jpg)
Lenovo Tab Plus WiFi [8GB RAM | 256GB ROM]
RM1,599.00
ORIGINAL set, comes with a 1 Year warranty by LENOVO Malaysia.
| COLOUR | Luna Grey |
|---|

![VISUAL-WEBSITE-HUAWEI-MATEPAD-11.5--SPACE-GRAY (1) HUAWEI MatePad 11.5-inch [6GB RAM | 128GB ROM] FREE Keyboard](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/08/VISUAL-WEBSITE-HUAWEI-MATEPAD-11.5-SPACE-GRAY-1-300x300.jpg)
![0050783_huawei-matepad-11-128gb256gb-rom-rm200-off HUAWEI MatePad 11 [128GB/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0050783_huawei-matepad-11-128gb256gb-rom-rm200-off-300x300.jpeg)
![0051119_lenovo-tab-m8-4th-gen-3gb-ram-32gb-rom Lenovo Tab M8 4th Gen [3GB RAM | 32GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051119_lenovo-tab-m8-4th-gen-3gb-ram-32gb-rom-300x300.jpeg)
![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite SAMSUNG Galaxy Tab S8 WiFi [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.