| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Processor Type | Snapdragon 8 Gen 1 (4 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 6.73 inches |
| Resolution (px) | OLED, 1B colors, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+ |
| Rear Camera | Triple Camera 50MP (main) + 50MP (ultrawide) + 50MP (telephoto macro) |
| Front Camera | 32MP |
| Operating System | Android 12, MIUI 13 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 4600 mAh | Fast charging 120W, 100% in 18 min (advertised) |
SALE




Xiaomi 12 Pro 5G (12GB RAM | 256GB ROM)
RM1,999.00
ORIGINAL set, comes with a 1 Year warranty by Xiaomi Malaysia
| COLOR | Blue |
|---|





![realme-Narzo-50A-Flash-Black (1) realme narzo 50A PRIME [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/realme-Narzo-50A-Flash-Black-1-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.