| Band | Wi-Fi Only |
| Processor Type | Exynos 1380 |
| Dimension | 165.8 x 254.3 x 6.5 , Weight (g) 523 |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 6GB | 8GB |
| Internal Storage | 128GB | 256GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 10.9, IPS LCD, 90Hz |
| Resolution (px) | 2304 x 1440 (WUXGA+) |
| Rear Camera | 8 MP |
| Front Camera | 12MP |
| Operating System | Android 13, One UI 5.1 |
| Battery Capacity | 8000 mAh, 45W wired |




Galaxy Tab S9 FE WiFI
RM2,099.00 – RM2,399.00
ORIGINAL set, 1 year warranty by Smasung Malaysia
| STORAGE | 128GB ROM, 256GB ROM |
|---|---|
| COLOUR | Light Green, Silver, Gray, Light Pink |
| FREEGIFTS | Smart Book Cover & 12 Month Viu Subscription |






![OPPO-PAD-AIR (1) OPPO Pad Air [4GB RAM | 64GB / 128GB ROM] 2K Display with 4 Stereo Speakers Multi-Screen Connect | Powerful Performance](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/OPPO-PAD-AIR-1-300x300.jpg)
![LENOVO TAB P11 PLUS Modernist Teal Lenovo Tab P11 Plus [4G | 6GB RAM | 128GB ROM] Batt 7700mAh | Support Face Unlock](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/LENOVO-TAB-P11-PLUS-Modernist-Teal-300x300.jpg)
![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite Samsung Galaxy Tab S8+ Wifi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.