| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | 170.2 x 77.8 x 7.8 mm |
| Processor Type | Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (7 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 6.92 |
| Resolution (px) | 1080 x 2460 |
| Rear Camera | Quad Camera 64MP | 8MP | 5MP | 2MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Operating System | Android 11 | MyOS 11 |
| Sim | Dual Sim Hybrid (2nd SIM or memory card slot) |
| Battery Capacity | 4200 mAh | Fast charging 65W |
![0049773_zte-axon-30-5g-12gb-ram-256gb-rom ZTE Axon 30 5G [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049773_zte-axon-30-5g-12gb-ram-256gb-rom.png)
ZTE Axon 30 5G [12GB RAM | 256GB ROM]
RM2,599.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by ZTE/NUBIA Malaysia
| COLOR | Aqua |
|---|

![0049755_new-xiaomi-redmi-a1-8mp-dual-camera-5000mah-battery Xiaomi REDMI A1 [2GB RAM | 32GB ROM] 8MP DUAL CAMERA | 5000mAh Battery](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0049755_new-xiaomi-redmi-a1-8mp-dual-camera-5000mah-battery-300x300.jpeg)
![HUAWEI-Mate50-Pro-Kunlun-Glass-Silver HUAWEI Mate50 Pro | Mate 50 Pro | Kunlun Glass Edition [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/HUAWEI-Mate50-Pro-Kunlun-Glass-Silver-300x300.jpg)
![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)
![GALAXY A34 5G Awesome Lime (2) Samsung Galaxy A34 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/GALAXY-A34-5G-Awesome-Lime-2-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.