| Band | 4G / LTE |
| Dimension | 165.2 x 75.2 x 8.2 mm | Weight 180g |
| Processor Type | Unisoc SC9863A (28nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 3 GB |
| Internal Storage | 64GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 6.52 |
| Resolution (px) | 720 x 1600 |
| Rear Camera | Triple Camera 16MP | 8MP | 2MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | Android 11 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 4000 mAh |
![0049704_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049704_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-600x600.jpeg)
![0049705_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049705_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-600x600.jpeg)
![0049706_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049706_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-600x600.jpeg)
ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]
RM499.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by ZTE/NUBIA Malaysia
| COLOR | Blue, Gray, Green |
|---|

![0049704_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049704_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-100x100.jpeg)
![0049705_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049705_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-100x100.jpeg)
![0049706_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah ZTE Blade A71 [3GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049706_zte-blade-a71-3gb-ram-64gb-rom-display-652-battery-4000mah-100x100.jpeg)

![0050901_oneplus-10-pro-5g-12gb-ram-256gb-rom-promo-price-rm3499-only OnePlus 10 Pro 5G [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0050901_oneplus-10-pro-5g-12gb-ram-256gb-rom-promo-price-rm3499-only-300x300.jpeg)
![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)
![VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet (2) Samsung Galaxy A54 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet-2-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.