| Dimension | 15.5mm (H) x 310mm (W) x 221mm (D) |
| Processor Type | 12th Gen Intel® Core™ i7-1260P Processor |
| RAM | 16GB |
| Internal Storage | 1TB |
| Display (inches) | 14.2 |
| Front Camera | 720P HD camera |
| Resolution (px) | 3120 × 2080, 264 PPI |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Battery Capacity | 60 Wh | Lithium polymer |

HUAWEI MateBook X Pro 2022 (12th Gen Intel® Core™ i7 | 16GB RAM | 1TB ROM)
RM9,999.00
ORIGINAL set, comes with a 1 year warranty by HUAWEI Malaysia
| COLOR | Ink Blue |
|---|---|
| STORAGE | 12th Gen Intel@Core i7/16GB/1TB |

![0057477_honor-magicbook-x-16-2024-intel-core-i5-12450h-8gb-ram-512gb-ssd-windows-11 HONOR MagicBook X 16 2024 [Intel® Core™ i5-12450H | 8GB RAM + 512GB SSD | Windows 11]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/04/0057477_honor-magicbook-x-16-2024-intel-core-i5-12450h-8gb-ram-512gb-ssd-windows-11-300x300.jpeg)

![0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200 HUAWEI MatePad SE 10.4" LTE [4GB RAM | 64GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049711_new-variant-huawei-matepad-se-104-lte-4gb-ram-64gb-rom-freebies-worth-rm200-300x300.jpeg)
![REALME BOOK LAPTOP realme Book Laptop [2K Full Vision Display | 11th Gen Intel Core Processor]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/REALME-BOOK-LAPTOP-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.