| Band | 4G / LTE |
| Dimension | 164.9 x 77.1 x 9 mm (6.49 x 3.04 x 0.35 in) |
| Processor Type | MediaTek MT6762G Helio G25 (12 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 3GB | 4GB |
| Internal Storage | 64GB | 128GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 6.53 |
| Resolution (px) | 720 x 1600 pixels |
| Rear Camera | Dual Camera 13MP | 2MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Operating System | Android 11 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 5000 mAh |



Xiaomi Redmi 10A
RM349.00 – RM469.00
ORIGINAL set, comes with 12 months warranty by Xiaomi Malaysia
| COLOR | Grey, Silver, Blue |
|---|---|
| STORAGE | 2GB/32GB, 3GB/64GB, 4GB/128GB |




![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)
![HONOR-X8a-Titanium-Silver HONOR X8a [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/HONOR-X8a-Titanium-Silver-300x300.jpg)
![VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet (2) Samsung Galaxy A54 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet-2-300x300.jpg)
![0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.