| Band | 4G / LTE |
| Dimension | 162 x 75.5 x 8.9 mm (6.38 x 2.97 x 0.35 in) |
| Processor Type | MediaTek Helio G88 (12nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 4 GB |
| Internal Storage | 128GB |
| Card Slot | Yes |
| Display (inches) | 6.5 |
| Resolution (px) | Full HD 1080 x 1920 |
| Rear Camera | QUAD 50MP+8MP+2MP+2MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | Android 11 |
| Sim | Dual Sim Hybrid (2nd SIM or memory card slot) |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
![0049915_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom Xiaomi Redmi 10 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049915_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom-600x600.jpeg)
![0049916_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom Xiaomi Redmi 10 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049916_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom-600x600.jpeg)
Xiaomi Redmi 10 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]
RM699.00
ORIGINAL set, comes with 12 months warranty by Xiaomi Malaysia
| COLOR | Carbon Gray, Pebble White |
|---|

![0049915_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom Xiaomi Redmi 10 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049915_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom-100x100.jpeg)
![0049916_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom Xiaomi Redmi 10 2022 [4GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0049916_new-xiaomi-redmi-10-2022-4gb-ram-128gb-rom-100x100.jpeg)
![VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet (2) Samsung Galaxy A54 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet-2-300x300.jpg)
![0049755_new-xiaomi-redmi-a1-8mp-dual-camera-5000mah-battery Xiaomi REDMI A1 [2GB RAM | 32GB ROM] 8MP DUAL CAMERA | 5000mAh Battery](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0049755_new-xiaomi-redmi-a1-8mp-dual-camera-5000mah-battery-300x300.jpeg)
![0049687_new-rog-phone-6-diablo-immortal-edition-16gb-ram-512gb-rom ASUS ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition [16GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0049687_new-rog-phone-6-diablo-immortal-edition-16gb-ram-512gb-rom-300x300.jpeg)
![HUAWEI-Mate50-Pro-Orange HUAWEI Mate50 Pro | Mate 50 Pro | Kunlun Glass Edition [8GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/HUAWEI-Mate50-Pro-Orange-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.