| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | Height 156.0 mm, Width 74.7 mm, Depth 7.8 mm, Weight Approx. 190 g (including the battery) |
| Processor Type | Snapdragon 7 Gen 4 Mobile Platform |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB +16GB HONOR RAM Turbo included |
| Internal Storage | 512GB |
| Display (inches) | 6.57 inches, AMOLED |
| Resolution (px) | 2728*1264 |
| Rear Camera | 200 mega-pixel (f/1.9 aperture,AF,OIS), 12 mega-pixel (AF) |
| Front Camera | 50MP Camera(f/2.0) |
| Operating System | MagicOS 10 (Based on Android 16) |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 7000 mAh, HONOR 80W SuperCharge |
![800_800_90Percent_8D80BEA945AB93FB9E71AA61CD993AF8320C4829F4F1513Dmp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_8D80BEA945AB93FB9E71AA61CD993AF8320C4829F4F1513Dmp-600x600.webp)
![800_800_90Percent_DA058D4ACAF48A5979B8FABC6D8205BFCBCA29EF235151D4mp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_DA058D4ACAF48A5979B8FABC6D8205BFCBCA29EF235151D4mp-600x600.webp)
![800_800_90Percent_81320F053565FC582BCE3E916870C3EF98DAF9684E1EAF1Amp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_81320F053565FC582BCE3E916870C3EF98DAF9684E1EAF1Amp-600x600.webp)
HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]
RM2,599.00 – RM2,758.00
| COLOUR | Golden White, Orange, Black |
|---|---|
| KAIZEN SCREEN PROTECTOR | None, Stage 1 – Clear, Stage 2 – Clear, Stage 2 – Matte, Stage 2 – Blue Ray, Stage 3 – Clear, Stage 3 Privacy |
You may also like…
-

Kaizen Screen Protector for Smartphones only
RM39.00 – RM159.00

![800_800_90Percent_8D80BEA945AB93FB9E71AA61CD993AF8320C4829F4F1513Dmp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_8D80BEA945AB93FB9E71AA61CD993AF8320C4829F4F1513Dmp-100x100.webp)
![800_800_90Percent_DA058D4ACAF48A5979B8FABC6D8205BFCBCA29EF235151D4mp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_DA058D4ACAF48A5979B8FABC6D8205BFCBCA29EF235151D4mp-100x100.webp)
![800_800_90Percent_81320F053565FC582BCE3E916870C3EF98DAF9684E1EAF1Amp HONOR 600 [12GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/04/800_800_90Percent_81320F053565FC582BCE3E916870C3EF98DAF9684E1EAF1Amp-100x100.webp)
![VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet (2) Samsung Galaxy A54 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet-2-300x300.jpg)

![0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-300x300.png)
![HONOR-X8a-Titanium-Silver HONOR X8a [8GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/HONOR-X8a-Titanium-Silver-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.