| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Processor Type | Unisoc T9100 5G Gaming Processor |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 12GB (Expand RAM up to 24GB) |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 6.8 inches AMOLED, 120Hz, 1300 nits |
| Resolution (px) | 1080 x 2392 |
| Operating System | Android 15 |
| Sim | Nano-SIM + Nano-SIM |
| Battery Capacity | 6000mAh, 80W Fast Charging, Bypass Charging |
![IMG_5469 Nubia Neo 3 GT Master Edition [12GB+12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2026/03/IMG_5469-600x600.jpeg)
Nubia Neo 3 GT Master Edition [12GB+12GB RAM | 256GB ROM]
RM1,399.00
ORIGINAL set, comes with 1 year warranty by ZTE/NUBIA Malaysia
26 in stock
| COLOUR | Gold, Grey |
|---|---|
| KAIZEN SCREEN PROTECTOR | None, Stage 1 – Clear, Stage 2 – Clear, Stage 2 – Matte, Stage 2 – Blue Ray, Stage 3 – Clear, Stage 3 Privacy |
You may also like…
-

Kaizen Screen Protector for Smartphones only
RM39.00 – RM159.00

![0049687_new-rog-phone-6-diablo-immortal-edition-16gb-ram-512gb-rom ASUS ROG Phone 6 Diablo Immortal Edition [16GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0049687_new-rog-phone-6-diablo-immortal-edition-16gb-ram-512gb-rom-300x300.jpeg)
![IQOO-12-5G-Legend (1) iQOO 12 5G [16GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/12/IQOO-12-5G-Legend-1-300x300.jpg)
![HONOR-200-Lite-Starry-blue HONOR 200 Lite 5G [8GB+8GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/07/HONOR-200-Lite-Starry-blue-300x300.jpg)
![ROG-PHONE-9-STORM-WHITE (1) ROG Phone 9 [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/12/ROG-PHONE-9-STORM-WHITE-1-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.