| Band | 5G (subject to sim card compatibility) / 4G / LTE |
| Dimension | 163 x 75.4 x 8.8 mm (6.42 x 2.97 x 0.35 in) |
| Processor Type | Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm) |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 16GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | No |
| Display (inches) | 6.7 |
| Resolution (px) | 1080 x 2412 |
| Rear Camera | Triple Camera 50 MP (wide) | 8 MP (ultrawide) | 2 MP (macro) |
| Front Camera | 16 MP |
| Operating System | Android 12 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 4800 mAh | Fast charging 150W |

![0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-600x600.png)
![0051108_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051108_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-600x600.png)
![0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051107_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-100x100.png)
![0051108_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate OnePlus 10T 5G [16GB RAM/256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051108_oneplus-10t-5g-16gb-ram256gb-rom-5-freebies-rm200-rebate-100x100.png)
![VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet (2) Samsung Galaxy A54 5G [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/VISUAL-WEBSITE-Galaxy-A54-5G-Violet-2-300x300.jpg)
![0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600 HONOR X7a [6GB RAM | 128GB ROM | 6000mAh Ultra-Lasting Battery | 50MP Quad Camera]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0051881_honor-x7a-6gb-ram-128gb-rom-6000mah-ultra-lasting-battery-50mp-quad-camera_600-300x300.png)
![Galaxy-Z-Flip3-Phantom-Black SAMSUNG Galaxy Z Flip3 5G [Snapdragon 888 | World's First IPX4 Foldable Phone]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Galaxy-Z-Flip3-Phantom-Black-300x300.jpg)
![HONOR-X5-Midnight-Black (2) HONOR X5 [2GB RAM | 32GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/HONOR-X5-Midnight-Black-2-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.