| Band | Wi-Fi |
| Dimension | 194.7 x 300.6 x 6.0 | Weight 668g |
| Processor Type | Exynos 1580 |
| RAM | 12GB |
| Internal Storage | 256GB |
| Card Slot | Yes, MicroSD up to 2TB |
| Display (inches) | 13.1″ |
| Resolution (px) | 2880 x 1800 (WQXGA+) |
| Rear Camera | 13 MP |
| Front Camera | 12MP |
| Operating System | Android 15, One UI 7 |
| Battery Capacity | 10,090mAh, 45W |
![Galaxy Tab S10 FE+_Silver (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Silver-1-1-600x600.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE+_Blue (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Blue-1-1-600x600.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE+_Grey (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Grey-1-1-600x600.jpg)
Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]
RM2,999.00
ORIGINAL set, comes with a 1 Year warranty by Samsung Malaysia.
| COLOUR | Silver, Blue, Grey |
|---|

![Galaxy Tab S10 FE+_Silver (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Silver-1-1-100x100.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE+_Blue (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Blue-1-1-100x100.jpg)
![Galaxy Tab S10 FE+_Grey (1) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/05/Galaxy-Tab-S10-FE_Grey-1-1-100x100.jpg)
![OPPO-PAD-AIR (1) OPPO Pad Air [4GB RAM | 64GB / 128GB ROM] 2K Display with 4 Stereo Speakers Multi-Screen Connect | Powerful Performance](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/OPPO-PAD-AIR-1-300x300.jpg)
![Samsung Galaxy Tab S8 or S8 Plus - Graphite Samsung Galaxy Tab S8+ Wifi [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/Samsung-Galaxy-Tab-S8-or-S8-Plus-Graphite-300x300.png)
![0051119_lenovo-tab-m8-4th-gen-3gb-ram-32gb-rom Lenovo Tab M8 4th Gen [3GB RAM | 32GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/07/0051119_lenovo-tab-m8-4th-gen-3gb-ram-32gb-rom-300x300.jpeg)
![0050055_samsung-galaxy-tab-s8-ultra-wifi-12gb-ram-256gb-rom SAMSUNG Galaxy Tab S8 Ultra WiFi [12GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2023/06/0050055_samsung-galaxy-tab-s8-ultra-wifi-12gb-ram-256gb-rom-300x300.png)
Reviews
There are no reviews yet.