| Processor Type | Unisoc T606 |
| No of Cores | Octa Core |
| RAM | 6GB (Expand RAM up to 12GB) |
| Internal Storage | 128GB |
| Display (inches) | 6.9″ HD+, 120Hz Refresh Rate, 500nits |
| Resolution (px) | 1640*720 |
| Rear Camera | 50MP Ultra-clear main camera + 2MP + AI Camera |
| Front Camera | 8 MP |
| Operating System | MyOS 15 |
| Sim | Dual SIM |
| Battery Capacity | 6000mAh |
![Nubia-V70-Max-Gray nubia V70 Max [6+6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/02/Nubia-V70-Max-Gray-600x600.jpg)
![Nubia-V70-Max-Green nubia V70 Max [6+6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/02/Nubia-V70-Max-Green-600x600.jpg)
nubia V70 Max [6+6GB RAM | 128GB ROM]
RM399.00 – RM558.00
| COLOUR | Grey, Green |
|---|---|
| KAIZEN SCREEN PROTECTOR | None, Stage 1 – Clear, Stage 2 – Clear, Stage 2 – Matte, Stage 2 – Blue Ray, Stage 3 – Clear, Stage 3 Privacy |
You may also like…
-

Kaizen Screen Protector for Smartphones only
RM39.00 – RM159.00

![Nubia-V70-Max-Gray nubia V70 Max [6+6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/02/Nubia-V70-Max-Gray-100x100.jpg)
![Nubia-V70-Max-Green nubia V70 Max [6+6GB RAM | 128GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/02/Nubia-V70-Max-Green-100x100.jpg)
![0062223_tecno-camon-30s-8gb-ram-256gb-rom TECNO CAMON 30S [8GB RAM | 256GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2025/01/0062223_tecno-camon-30s-8gb-ram-256gb-rom-300x300.jpeg)

![HONOR-200-Lite-Starry-blue HONOR 200 Lite 5G [8GB+8GB RAM | 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/07/HONOR-200-Lite-Starry-blue-300x300.jpg)
![MEIZU 21_BLACK Meizu 21 [12GB RAM | 256GB / 512GB ROM]](https://pakaidulu.directd.com.my/wp-content/uploads/2024/03/MEIZU-21_BLACK-300x300.jpg)
Reviews
There are no reviews yet.